Siyah Zeytin ve Sağlık

Siyah Zeytin ve Sağlık

Siyah Zeytin Tüketmenin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Kahvaltıların vazgeçilmez besinleri arasında yer alan ve 7 den 70 e herkesin severek tükettiği siyah zeytin her zaman tüketimi kolay ve lezzetli olan besinler içerisinde yer alıyor. Faydaları saymakla bitmek bilmeyen siyah zeytin gerek siyah olduğunda gerekse yeşil ve kırmızı olduğunda  her zaman sağlığa faydalıdır. Sık sık tüketilmesi gereken  bu besinin cilde çok faydası olduğu biliniyor. Siyah Zeytin aynı zamanda daha güçlü bir sindirim sistemi için oldukça etkilidir. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda Siyah Zeytin virüslere, bakterilere, mikroplara ve mantar gibi hastalıklara karşı kalkan görevi gördüğü söyleniyor.

Sindirime Faydalı, Metabolizmayı Hızlandıran Besinler

Herşeyde olduğu gibi Siyah Zeytin de doğal ve natural olması sağlık açısından daha çok faydalı olduğu bilinmektedir. Cildi güzelleştiren siyah zeytin  kalsiyum eksikliğini de tamamlıyor. Vitamin ve protein eksikliğine de iyi gelen bu besin aynı zamanda karaciğeri de koruma altına alıyor. Kemikleri ve tırnakları güçlendirerek, saç diplerini de korumaya devam ediyor. İçerisinde bulunan antioksidan özelliği sayesinde güzellik verici bir nitelik taşıyor. Özellikle de çocuk gelişimine bir hayli destek oluyor.

Hangi Zamanlar Zeytin Tüketimine Özen Gösterilmelidir?

Özellikle de kahvaltılarda mutlaka yeşil ve siyah zeytin tüketimine önem verilmelidir. Hücreleri yenilemeye yardımcı olan bu besin ciltte oluşan hastalıkları atmanıza yardımcı oluyor. Yüksek tansiyona sahip olan hastaların tansiyonlarına ve kolesterole sahip olan hastaların ise kolesterolüne iyi geliyor. Dişlerin, kemiklerine ve tırnakların güçlenmesine olanak sağlayan bu siyah tombul besinler kanser riskini de en aza indirmeye yardımcı oluyor.

 

 

Author Info

Coşar Zeytincilik

No Comments

Comments are closed.