Siyah Zeytin Mucizesi

Siyah Zeytin Mucizesi

Siyah Zeytin Mucizesi

Siyah zeytin ülkemizde yetiştirilen ve belirli bir miktarında doğal zeytinyağı olarak yapıldığı bir meyve olmaktadır. Siyah Zeytin her amaçla evimizde bulunan kahvaltı sofralarının vazgeçilmez bir besini olarak sofralarımızda her sabah önümüze gelmektedir. Peki siyah zeytin önemli değerler bakımından vitaminleri nelerdir? Özellikle A,C ve E vitaminlerinin yanında kalsiyum, protein, kükürt, klor bileşenlerinin bulunduğu ve vücutta bulunması gereken hemen bütün vitamin ve diğer değerleri içermektedir. Siyah zeytin yetiştiriciliği ülkemizde Akdeniz, Marmara ve Ege bölgelerinde yetiştirilmektedir. Siyah Zeytin ile üretilen doğal zeytin yağları da mutfaklarda yemeklerde ve kahvaltılarda insan vücuduna büyük oranla besin ve diğer vitaminlerin alınmasını sağlamaktadır.

Zeytinin Bilinmeyen Yanları

Kaliteli Siyah zeytin üretimi ülkemizde oldukça büyük oranlar ile gerçekleşmektedir. Bu durumda bütün evlerde bulunan büyük bir besin kaynağı olmaktadır. Siyah zeytin vücudumuza olan bazı faydalarına gelecek olursak, zeytin kalp için önemli bir besin olmaktadır. Kalp damar tıkanıklığını önleyen, kalp sağlığını koruyarak kalp için olabilecek olumsuz etkilerden kurtarmaktadır. Doktorlarında tavsiyesi ile siyah zeytin tüketimini  arttırmak da bunun için fayda gerektirmektedir.

İçerisinde bulunan doğal yağlar ile ayrıca sindirim sistemini de düzenleyen ve sıkıntısı olan kişiler için iyi bir çözüm olan siyah zeytin insan sağlığı için büyük bir öneme sahip olmaktadır. Sadece siyah zeytin deyip geçmemek ve sürekli olarak her kahvaltıda tüketmenin sağlık açısından iyi geleceğini bilerek yemek gerekmektedir. İster doğal zeytinyağı olarak dilerseniz taze ve salamura olarak tüketebilirsiniz.

 

 

Author Info

Coşar Zeytincilik

No Comments

Comments are closed.