Doğal Siyah Zeytin nasıl anlaşılır ?

Doğal Siyah Zeytin nasıl anlaşılır ?

Siyah Zeytin meyvelerin padişahıdır. Kahvaltı sofralarının, olmazsa olmazıdır. Siyah Zeytin çok fazla çeşidi ile özellikle kahvaltı sofralarının başköşesinde yer almaktadır. Siyah Zeytin Akdeniz iklimini seven, çok uzun ömürlü ağacı olan bir bitkidir. Zeytin hakkında kutsal kitabımızda ayet bulunmaktadır. Şok şifalı bir meyvedir. Zeytinin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Faydaları hakkında birkaç örnek verelim. Siyah Zeytin öncelikle kanserin baş düşmanı olarak kullanılmaktadır, kanser hücreleri ile savaşmaktadır. Sindirim sistemini düzenler, kötü kolesterol  etkisini yok ederek kolesterolü ayarlar. Kalp dostudur, kalp hastalıklarına neden olan damar sertliğini önleyici etkisi bulunmaktadır. Kan hücrelerini besleyerek, canlı kalmalarını sağlar. Siyah Zeytin gençlik iksiridir, çok zeytin yiyen insanlar genç kalmaktadırlar.

Kaliteli Siyah Zeytin Nasıl Olur ?

Sofralık zeytinler, tam olgunluk zamanında hasat edilmelidir, yani hasat zamanını geçirmemek gerekir. Siyah zeytin, çekirdeği küçük olan zeytindir. Kaliteli zeytinin diğer adıdır Coşar Siyah Zeytin. Özenle seçilerek ve kesinlikle katkı maddesi veya renklendirici kullanılmadan yapılan zeytindir. Zaten katkı maddesi kullanılmadan üretilen zeytinin, kalitesinden şüphe edilmez. Katkı maddesi kullanılan zeytinin, faydasından çok zararı olmaktadır, insan sağlığına.

Ülkemizde ve Dünyada Zeytin Nerde Yetişir

Ülkemizde Siyah Zeytin genellikle, Ege Bölgesinde, Güney Marmara’da ve Akdeniz Bölgesinde yetişmektedir. Dünyada ise Akdeniz ikliminin olduğu her yerde yetişmektedir. Zeytinin ağacı çok uzun ömürlü bir ağaçtır. Ömrü 1000 yılı bulmaktadır. Siyah Zeytin faydası kadar, zeytinden üretilen hakiki zeytin yağı da, bir o kadar faydalıdır.

Author Info

Coşar Zeytincilik

No Comments

Comments are closed.